Dzieci_2017_motywOd 1980 roku działają w ZPiT AGH „Krakus” grupy dziecięca i młodzieżowa zrzeszające osoby w wieku 6-17 lat. W 2013 roku powstała grupa przedszkolna, w której pierwsze taneczne kroki stawiają dzieci w wieku 4 i 5 lat. „Mały Krakus” liczy obecnie 80 osób. Dzieci realizują odrębny program, występują samodzielnie lub z Zespołem studenckim prezentując z dużym powodzeniem swoje umiejętności w kraju i za granicą. Przedstawiają folklor z regionów: krakowskiego, wielkopolskiego, opoczyńskiego, śląskiego, łowickiego oraz cieszyńskiego.

„Mały Krakus” bierze udział w licznych przeglądach organizowanych na terenie Polski. W ostatnich latach były to: V Podkarpacki Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Złoty Gryf 2013 w Dębicy (zdobywając nagrodę Brązowego Gryfa), VII Małopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych „SMOK 2014”, IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Pasiaczek” 2014, XIV Międzynarodowy Festiwal KRAKOWIAK 2015” (wyróżnienie), VIII Przegląd Zespołów folklorystycznych „Złoty Gryf” 2016 w Dębicy (Grand Prix).

Grupa młodzieżowa Krakusa bierze udział w corocznej wymianie z ZPiT „Krakowiacy” z Berlina.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do Zespołu „Mały Krakus” zapraszamy do kontaktu przez e-mail: maly@krakus.net lub formularz kontaktowy.

Jesteśmy również na Facebook’u :)

fb

 

.