Aktualności

Rekrutacja do Zespołu!

Z wielką radością zapraszamy osoby chętne na udział w rekrutacji, która odbędzie się w dwóch terminach: 12.10.2023r. (czwartek) godz. 18:00 24.10.2023r. (wtorek) godz. 18:00 Adres: ul. Reymonta 15 (kampus AGH). Wymogiem koniecznym do przystąpienia w rekrutacji jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego […] Czytaj więcej »

Krakus ambasadorem Małopolski w Europie i nie tylko!

ZPiT AGH Krakus od początku swojego istnienia sławił Polską kulturę w kraju i poza jego granicami. W tym roku przy wsparciu Małopolski udało się nam zwiedzić kilka krajów! W trakcie ubiegłych dwóch miesięcy zwiedziliśmy Chorwację, Serbie, i długo wyczekiwany przez […] Czytaj więcej »

XXVIII. International folklore festival Písek 2023

Ahoj!Reprezentacja Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” odwiedziła pod koniec sierpnia czeskie miasto Pisek leżące w południowej części kraju. Swoją nazwę zawdzięcza piaskom z rzecznego dna, zawierającego cenny kruszec – złoto. Dzięki niemu miejscowość stała się ważnym ośrodkiem handlowym. W […] Czytaj więcej »

¡Viva Mexico! ¡Viva Krakus! – relacja z wyjazdu

26.07.2023 – 14.08.2023 to wyjątkowy czas dla artystów ,,Krakusa”. To czas wielkiej meksykańskiej przygody. Ponad 20 tysięcy km przebytych samolotem, ponad 3 tysiące km przejechanych autokarem, 33 osoby, 20 dni, 15 koncertów, 11 miast, 2 stany i mnóstwo bezcennych wspomnień, […] Czytaj więcej »

Relacja z wyjazdu do Chorwacji i Serbii

Godzina 22, 8 lipca, anno domini 2023- żegnani przez szacowną delegacje koleżanek i kolegów z Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”, wyruszyliśmy na naszą bałkańską przygodę. Przez te pełne wrażeń 2 tygodnie lipca mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział i zaprezentować […] Czytaj więcej »

Ceremonia zamknięcia Igrzysk Europejskich 2023

W ubiegłą niedzielę (02.07) Krakus miał okazję wystąpić na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie na ceremonii zamknięcia Igrzysk Europejskich 2023. W uroczystym tańcu krakowiaka wzięły również udział zespoły:– ZPiT „Krakowiacy”– MLZPiT „Krakowiak”– LZA „Promni”– ZPiT „Warszawianka” Nagranie z […] Czytaj więcej »

Koncert Wiosenny

Zapraszamy na niezapomniany wieczór w rytmach polskiego folkloru! W przyszłą sobotę, 1 kwietnia, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert folklorystyczny, który na długo pozostanie w pamięci. Będzie można posłuchać pięknej, tradycyjnej muzyki oraz zobaczyć niezwykłe tańce ludowe w wykonaniu […] Czytaj więcej »

XI Festiwal Tańca „Złoty Gryf”

19.03.br. w Dębicy odbył się XI Festiwal Tańca „Złoty Gryf”. Podczas przeglądu zaprezentowały się grupy dziecięce ZPiT AGH „Krakus”. Przedstawiły program pt. „Legenda o smoku wawelskim”. Krakus uplasował się na pierwszym miejscu, zdobywając nagrodę Złotego Gryfa oraz nagrodę finansową.Choreografia i […] Czytaj więcej »

Koncert charytatywny – Kapele Serc

Zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny o nazwie „Kapele Serc”, który odbędzie się 4 marca 2023 roku w Nowohuckim Centrum Kultury. Tego wieczoru na scenie pojawią się zespoły folklorystyczne, które zaprezentują piękno muzyki i tańców tradycyjnych z różnych regionów Polski. Celem […] Czytaj więcej »