Aktualności

„Mały Krakus” – Rekrutacja!

Zapraszamy do Małego Krakusa! Ruszają zapisy do grup: przedszkolnej, dziecięcej i młodzieżowej Zespołu. Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat. Zajęcia odbywają na sali lustrzanej, w siedzibie Zespołu, przy ul. Reymonta 15. Obejmują swym zakresem taniec ludowy, zajęcia rytmiczne, podstawy tańca […] Czytaj więcej »

Wielki sukces „Małego Krakusa”

GRAND PRIX dla Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” im. Wiesława Białowąsa 28 maja br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach, odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca „Power” o Puchar Czarnych Diamentów. Grupy dziecięce ZPiT AGH „Krakus” zaprezentowały na nim obrazek […] Czytaj więcej »

Koncert charytatywny – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na ważny dla Nas koncert jakim są KAPELE SERC. Ważny nie tylko ze względu na możliwość zaprezentowania się na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, ale przede wszystkim ze względu na cel w jakim został on zorganizowany! Kapele Serc Dla […] Czytaj więcej »

The Country of Legends – Martvili (Gruzja)

Gruzja, Martvili, The Country of Legends, 23/24/25 lipca – 3 sierpnia 2021 r. Już po naszej pierwszej podróży do Gruzji możemy stwierdzić, że przysłowie „Spiesz się powoli”z pewnością ma związek ze stylem życia tamtejszych mieszkańców… ale od początku. Dla niektórych […] Czytaj więcej »

16’th Fiesta Folkloriada – Manila (Filipiny)

Filipiny, Manila, 16’th Fiesta Folkloriada, 7-24 grudnia 2019 Jak do tego doszło…?  Rok 2019 obfitujący w intensywne przygotowania do Jubileuszu 70-lecia okazał się, zasłużenie, rokiem bogatym w zespołowe wojaże. I tak po wyjazdach konkursowych na Ukrainę i Łotwę skąd wróciliśmy z Grand Prix i z […] Czytaj więcej »

Relacja z wyjazdu do Miluzy (Francja)

Francja, Miluza, 26.09 – 01.10 2018 r. W środę, 26.09.2018r. w godzinach późno wieczornych Zespół Pieśni i Tańca AGH Krakus wyruszył w swoją ostatnią w tym roku (lecz pierwszą autobusową!) podróż. Grupa licząca 34 osoby wyjechała do Francji w celu […] Czytaj więcej »

Dubnický Folklórny Festival – Dubnica (Słowacja)

Słowacja, Dubnica, Dubnický Folklórny Festival, 27-29 sierpnia 2021 Tegoroczny wyjazd na Słowacje rozpoczęliśmy zgrupowaniem kondycyjnym, które trwało trzy dni. W trakcie zgrupowania doskonaliliśmy nasze umiejętności, aby jak najlepiej zaprezentować się na Festiwalu Folklorystycznym w Dubnicy. Wyjazd rozpoczęliśmy w piątek 27 […] Czytaj więcej »