Aktualności

Koncert Wiosenny

Zapraszamy na niezapomniany wieczór w rytmach polskiego folkloru! W przyszłą sobotę, 1 kwietnia, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert folklorystyczny, który na długo pozostanie w pamięci. Będzie można posłuchać pięknej, tradycyjnej muzyki oraz zobaczyć niezwykłe tańce ludowe w wykonaniu […] Czytaj więcej »

XI Festiwal Tańca „Złoty Gryf”

19.03.br. w Dębicy odbył się XI Festiwal Tańca „Złoty Gryf”. Podczas przeglądu zaprezentowały się grupy dziecięce ZPiT AGH „Krakus”. Przedstawiły program pt. „Legenda o smoku wawelskim”. Krakus uplasował się na pierwszym miejscu, zdobywając nagrodę Złotego Gryfa oraz nagrodę finansową.Choreografia i […] Czytaj więcej »

Koncert charytatywny – Kapele Serc

Zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny o nazwie „Kapele Serc”, który odbędzie się 4 marca 2023 roku w Nowohuckim Centrum Kultury. Tego wieczoru na scenie pojawią się zespoły folklorystyczne, które zaprezentują piękno muzyki i tańców tradycyjnych z różnych regionów Polski. Celem […] Czytaj więcej »

Zatańcz z nami 2022

Ubiegłej niedzieli mieliśmy okazję wziąć udział w kolejnej edycji projektu „Zatańcz z nami” organizowanej przez Orkiestrę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W wydarzeniu wzięli również udział:– Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”– Studio Baletowe Opery Krakowskiej– Studio Ruchu Simple– […] Czytaj więcej »

Relacja z wyjazdu do Holandii i Belgii

Holandia i Belgia, Ruulo, Saint Niklaas, 7-14 sierpnia 2022 Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” wyruszył do Holandii późną nocą w niedzielę 7 sierpnia spod siedziby “Krakusa”. Podróż, choć trwająca 16 godzin, minęła szybko i bezpiecznie. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do […] Czytaj więcej »

Integracje 2022 – Poznań

W te wakacje nasz Zespół miał przyjemność wziąć udział w XX Światowym Przeglądzie Folkloru INTEGRACJE 2022, który odbył się w Poznaniu w dniach 13 – 21.08.2022 r. Organizatorem Festiwalu był nasz zaprzyjaźniony Zespół ZTL „Poznań” AWF, a zaprezentowały się także […] Czytaj więcej »

Plebiscyt filmowy – Wynalazca z pasją

Zachęcamy do zapoznania się i oddania głosu na wynalazek naszego choreografa – prof. dr hab. inż. Jerzego Kwaśniewskiego! Plebiscyt filmowy – Wynalazca z pasją Nowa wersja urządzenia do stymulacji i rehabilitacji kręgosłupa w podwieszeniu:

Nabór 2022/23!

Gorąco zapraszamy do udziału w rekrutacji do najstarszego (i prawdopodobnie najlepszego ;P) studenckiego zespołu folklorystycznego w Polsce! Rekrutacja odbędzie się w siedzibie zespołu (ul. Reymonta 15) w terminach: 11.10 (wtorek) godz.: 18:00 20.10 (czwartek) godz.: 18:00 W celu uniknięcia marnowania […] Czytaj więcej »

„Mały Krakus” – Rekrutacja!

Zapraszamy do Małego Krakusa! Ruszają zapisy do grup: przedszkolnej, dziecięcej i młodzieżowej Zespołu. Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat. Zajęcia odbywają na sali lustrzanej, w siedzibie Zespołu, przy ul. Reymonta 15. Obejmują swym zakresem taniec ludowy, zajęcia rytmiczne, podstawy tańca […] Czytaj więcej »

Wielki sukces „Małego Krakusa”

GRAND PRIX dla Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” im. Wiesława Białowąsa 28 maja br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach, odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca „Power” o Puchar Czarnych Diamentów. Grupy dziecięce ZPiT AGH „Krakus” zaprezentowały na nim obrazek […] Czytaj więcej »