Aktualności

„Mazowsze” i Przyjaciele

13 kwietnia był dla nas dniem niezwykle ekscytującym i pełnym wrażeń! Już od samego rana rozpoczęliśmy próby generalne w Otrębusach, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować nasz repertuar wraz z ZPiT Mały Śląsk. Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” okazało się fascynującym doświadczeniem, […] Czytaj więcej »

Kolejny sukces „Małego Krakusa”

13.04.2024. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się X Ogólnopolski Festiwal Tańca Power. Podczas przeglądu zaprezentowały się grupy dziecięca i młodzieżowa ZPiT AGH „Krakus”. Przedstawiły program pt. „Obrazek krośnieński”, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 10-13 lat. Choreografia została przygotowana […] Czytaj więcej »

O tym jak „Krakus” podbił Sycylię

Marzec upłynął „Krakusowi” pod znakiem zielonych wzgórz, pięknych zabytków, makaronu i pizzy, a wszystko to za sprawą kolejnego festiwalu. Celem obranym przez najstarszy studencki zespół folklorystyczny w Polsce była największa wyspa Morza Śródziemnego, gdzie słońce świeci przez 300 dni w […] Czytaj więcej »

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w tą sobotę i niedzielę podczas koncertów nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze w ramach 32 edycji WOŚP, zachęcamy do wzięcia gotówki :). Zachęcamy również do wpłacania pieniędzy poprzez link:eSkarbonkaŚrodki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci […] Czytaj więcej »

Rekrutacja do Zespołu!

Z wielką radością zapraszamy osoby chętne na udział w rekrutacji, która odbędzie się w dwóch terminach: 12.10.2023r. (czwartek) godz. 18:00 24.10.2023r. (wtorek) godz. 18:00 Adres: ul. Reymonta 15 (kampus AGH). Wymogiem koniecznym do przystąpienia w rekrutacji jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego […] Czytaj więcej »

Krakus ambasadorem Małopolski w Europie i nie tylko!

ZPiT AGH Krakus od początku swojego istnienia sławił Polską kulturę w kraju i poza jego granicami. W tym roku przy wsparciu Małopolski udało się nam zwiedzić kilka krajów! W trakcie ubiegłych dwóch miesięcy zwiedziliśmy Chorwację, Serbie, i długo wyczekiwany przez […] Czytaj więcej »

XXVIII. International folklore festival Písek 2023

Ahoj!Reprezentacja Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” odwiedziła pod koniec sierpnia czeskie miasto Pisek leżące w południowej części kraju. Swoją nazwę zawdzięcza piaskom z rzecznego dna, zawierającego cenny kruszec – złoto. Dzięki niemu miejscowość stała się ważnym ośrodkiem handlowym. W […] Czytaj więcej »

¡Viva Mexico! ¡Viva Krakus! – relacja z wyjazdu

26.07.2023 – 14.08.2023 to wyjątkowy czas dla artystów ,,Krakusa”. To czas wielkiej meksykańskiej przygody. Ponad 20 tysięcy km przebytych samolotem, ponad 3 tysiące km przejechanych autokarem, 33 osoby, 20 dni, 15 koncertów, 11 miast, 2 stany i mnóstwo bezcennych wspomnień, […] Czytaj więcej »