Zgrupowanie kondycyjne Zespołu 07-12.04.2015

Zgrupowanie kondycyjne Zespołu w Jaworzynce 07-12.04.2015

W dniach 7-11 kwietnia, tuż po Świętach Wielkanocnych i po trzech latach przerwy Zespół Pieśni i Tańca ponownie zawitał do Jaworzynki – miejsca, gdzie stykają się trzy granice: polska, czeska i słowacka. Tam na zgrupowaniu kondycyjnym członkowie Zespołu wraz z kadrą pracowali bez wytchnienia od 9 rano do 22 w nocy, przygotowując się perfekcyjnie do występów.
Pan Jerzy Kwaśniewski, choreograf Zespołu czuwał nad kondycją fizyczną, przy akompaniamencie Pana Krzysztofa Lewkowicza i Pani Leny Yasilkivskiej. Po raz pierwszy natomiast pojawił się tam z Zespołem nowy chórmistrz Pan Jacek Mentel, który poświęcił wiele godzin, aby jak najlepiej przygotować chór do śpiewu.

2015_zgrupowanie

Przerwy w treningach przewidziane były tylko na jedzenie oraz krótki odpoczynek, jednak nawet wtedy członkowie Zespołu nie próżnowali – ćwiczyli układy, kroki i śpiew. Często po skończonej próbie o 22 zostawali „po godzinach” i ćwiczyli oberka.

Zgrupowanie kondycyjne, jak co roku, było dedykowane przede wszystkim nowym „Krakusom”. W swoim gronie Zespół powitał 26 osób. 15 zasiliło szeregi baletu, 10 chóru, a jedna kapeli, dzięki czemu Krakus ma już nowego kontrabasistę. W zdecydowanej większości nowi członkowie pochodzili z naszej grupy młodzieżowej, która przez wiele lat przygotowywana była właśnie do tego, aby przejść do grupy studenckiej. Wszyscy nauczyli się bardzo wiele – nowicjusze, nie mający wcześniej styczności z tańcami ludowymi, dzięki pomocy starszych kolegów i koleżanek nauczyli się kroków i układów, inni się podszkolili, a ci, którzy byli już z Krakusem od dłuższego czasu – szlifowali swój talent.

Wiele godzin spędzonych na sali tanecznej oraz w sali prób dało niesamowite efekty, które już niedługo będziecie mogli sami zobaczyć na najbliższym koncercie podczas Dni Nauki na Rynku w Krakowie.

autor: Jolanta Pabian

Galeria foto: Zgrupowanie 2015