Żelazny jubileusz „Krakusa”

W Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się uroczystości związane z 65-leciem Zespołu Pieśni i Tańca AGH Krakus im. Wiesława Białowąsa pod patronatem rektora AGH prof. Tadeusza Słomki.

W sali estradowej odbyły się w tym tygodniu okolicznościowe koncerty, a na jeden z nich przybył prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Uhonorował on Medalami Honoris Gratia za zasługi dla miasta Krakowa dwóch długoletnich członków Krakusa: Macieja Jędrzejka związanego z zespołem od 1972 roku jako grający w kapeli na klarnecie, a obecnie jego kierownika, oraz Jerzego Kwaśniewskiego, tancerza zespołu od 1971 roku, a obecnie choreografa Krakusa. Więcej informacji o obchodach jubileuszowych i naborze do zespołu można znaleźć na stronie www.krakus.net.
Prezydent Jacek Majchrowski w towarzystwie dyr. Zbigniewa Grzyba oraz radcy krakowskiego Sławomira Pietrzyka zobaczyli ostatnio odnowione sale w NCK oraz odwiedzili uczestników zajęć w salach dydaktycznych, w których odbywały się zajęcia: komputerowe dla seniorów, Krakowskiego Centrum Choreograficznego, break dance i jiu-jitsu, próba Teatru Ab Intra, a także kursy językowe i tańców klasycznego, towarzyskiego, kubańskich, salsy i tai chi. Ponadto goście zwiedzili wystawę malarstwa i grafiki prof. Janiny Kraupe.

Glos