Relacja z „Koncertu Wiosennego” 2017

Koncert Wiosenny 2017 – relacja

18-19 marca w Nowohuckim Centrum Kultury Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” powitał długo oczekiwaną wiosnę. Na trzech koncertach zaprezentował nie tylko dobrze znany repertuar, ale także nowo przygotowane układy i piosenki. Jak zwykle zaskoczył swoich gości nie tylko świetną aranżacją, ale również barwnymi strojami i ogromna ilością uśmiechów. Oczywiście grupie studenckiej dzielnie towarzyszył „Mały Krakus”, który zrzesza najmłodszych tancerzy (na scenie tym razem pojawił się nawet czterolatek!).

wiosenny_2017-1

W repertuarze znalazły się suity: krakowska, lubelska, sądecka oraz beskidzka. Młodsza grupa zaprezentowała krakowiaczka, tańce Śląska Cieszyńskiego oraz   Beskidu Śląskiego. W międzyczasie zaproszeni goście mogli posłuchać „Bystrą wodę” w wykonaniu dwóch skrzypaczek, Larysy Morawskiej i Ani Burdy, a po przerwie powitali ich panowie z chóru z utworem „Pije Kuba do Jakuba”. Na pożegnanie Krakus zaprezentował utwór „Karczmareczka” w aranżacji akordeonisty Zespołu Maćka Maksonia – była to niespodzianka przygotowana dla publiczności przez wszystkich członków Zespołu z grupy studenckiej.

Wiele radości przyniósł wszystkim członkom Zespołu te koncerty, nie tylko jako zwieńczenie ciężkiej pracy, ale również pierwsze zaprezentowanie się w Krakusie. Na scenie pojawiło się kilkoro debiutantów, którzy nie mieli okazji zaprezentować się z Zespołem podczas koncertu. Były jednak mimo to momenty także smutne – trzech długoletnich członków Krakusa pożegnało się z Zespołem i zasiliło grono wychowanków: Krzysztof „Mały” Kozłowski, Mateusz „Zmuła” Radwan i Mateusz „Masło” Widomski.

Koncert wzbudził w wielu osobach dużo pozytywnych emocji, które wszyscy członkowie Zespołu oraz kadra zarządzająca odczuwali i słyszeli przez kolejne dni po występie. Dzięki takim głosom i własnej pasji każda kropla potu wylana na sali prób stała się jeszcze ważniejsza i cenniejsza.

Galeria foto: koncert wiosenny 2017

Autor: Jolanta Pabian