Kolejny sukces „Małego Krakusa”

13.04.2024. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się X Ogólnopolski Festiwal Tańca Power. Podczas przeglądu zaprezentowały się grupy dziecięca i młodzieżowa ZPiT AGH „Krakus”. Przedstawiły program pt. „Obrazek krośnieński”, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 10-13 lat. Choreografia została przygotowana przez Katarzynę Piwowar, a  opracowaniem muzycznym zajął się Maciej Maksoń. Po pierwszej prezentacji wszystkich przybyłych zespołów, odbyła się kwalifikacja najlepiej ocenionych grup do koncertu finałowego, w którym zostali wyłonieni zwycięzcy. Czteroosobowe jury oceniło ogólny wyraz artystyczny „Krakusa” na maksymalne 40 punktów.

Dziewczęta z grupy młodzieżowej zaprezentowały również układ pt. „Być dla kogoś światłem” w kategorii „Inspiracja folklorem”.

X Ogólnopolski Festiwal Tańca Power 2024, został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta dr. Marcina Krupy. Do konkursu zostało zgłoszonych 26 prezentacji z różnych regionów Polski.

Gratulujemy naszym „małym” koleżankom oraz kolegom i życzymy kolejnych sukcesów!

Galeria Foto