7. Kolędowanie ze Świętym Janem Pawłem II

7. Kolędowanie ze Świętym Janem Pawłem II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza 24 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 na doroczny koncert: 7. Kolędowanie ze Świętym Janem Pawłem II. W tym roku kolędy wraz z chórem i orkiestrą zaśpiewają: Agnieszka Cząstka, Beata Rybotycka, Michał Gasz, Adam Szerszeń, Grzegorz Wilk i Jacek Wójcicki.

Rokrocznie koncert kolęd przyciąga prawie półtora tysiąca osób. Podobnie jak w ubiegłym roku noworoczne kolędowanie odbędzie się w Kościele Górnym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Totus Tuus 32. Tradycję wspólnego śpiewania pastorałek popierał Św. Jan Paweł II. Już jako kapłan chętnie kolędował z wiernymi. W niedzielny wieczór usłyszymy także ulubione kolędy Ojca Świętego.

Wykonawcy:
Orkiestra Horizon Ensemble
Dyrygent – Warcisław Kunc

Chór Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” im. Wiesława Białowąsa
Chórmistrz – Jacek Mentel

soliści :
Agnieszka Cząstka
Adam Szerszeń
Beata Rybotycka
Jacek Wójcicki
Michał Gasz
Grzegorz Wilk

plakat-web

W poprzednich latach kolędowali znani artyści polscy i zagraniczni: Golec uOrkiestra, Rafał Brzozowski, Olga Bończyk, Jacek Wójcicki, Monika Kuszyńska, Halina Frąckowiak, zespół Wiyrchownianie, Trebunie Tutki, Pospieszalscy, Iren Lovasz, Zoltan Mizsei, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Natalia Niemen, Beata Rybotycka, Marta Bizoń, Zbigniew Wodecki, Andrzej Lampert, Andrzej Sikorowski, Jacek Zieliński i Grzegorz Urban z zespołem.

W ubiegłym roku zaproszenia na koncert w Sanktuarium rozeszły się w ciągu kilku godzin. Bezpłatne, pojedyncze zaproszenia na tegoroczny koncert do odbioru w siedzibie Instytutu (w kompleksie budynków Sanktuarium) od 07 stycznia 2016, w godzinach 8.00-16.00. Liczba zaproszeń ograniczona.

Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie – Kościół Górny, ul. Totus Tuus 32, godz. 19.00
Dojazd do Sanktuarium oraz Instytutu autobusami linii 135, 224, 504.
Informacje o zaproszeniach pod tel. 12 422 03 44

źródło: www.idmjp2.pl

Galeria foto: VII Kolędowanie z Janem Pawłem II