Wielki sukces „Małego Krakusa”

GRAND PRIX dla Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” im. Wiesława Białowąsa


28 maja br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach, odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca „Power” o Puchar Czarnych Diamentów. Grupy dziecięce ZPiT AGH „Krakus” zaprezentowały na nim obrazek pt. „Legenda o smoku wawelskim”. Choreografia i inscenizacja została przygotowana przez Katarzynę Piwowar, która jest instruktorką Małego Krakusa od 2010 r., a z Zespołem związana od 1987 r. Opracowaniem muzycznym zajął się kierownik kapeli „Krakusa” – Maciej Maksoń. 

Dzieci z Małego Krakusa pokonały wszystkie zespoły z czterech kategorii, na które podzielone zostały prezentacje „Power Folk”, otrzymując Nagrodę Główną – Puchar Czarnych Diamentów.

„Krakus” zaprezentował się również w kategorii – Inspiracja folklorem. Tancerze z grupy studenckiej: Bożena Janus, Aleksandra Olszanecka, Julia Trojańska, Jakub Kwoka, Mateusz Pilecki i Mateusz Romowisz, zatańczyli do utworu N. Szroeder i R. Kamińskiego „Przypływy”. Kompozycja zatytułowana „Miłość w słowach się nie mieści”, również w choreografii Katarzyny Piwowar, wywalczyła drugie miejsce.

Festiwal Power trwał trzy dni, został podzielony na części Power Eksperyment, Power Folk i Power Dance. W sumie we wszystkich kategoriach zostało poddanych ocenie ponad 160 prezentacji. 

Autor: Maciej Jędrzejek