Krakus dla Białej Gwiazdy

Krakus dla Białej Gwiazdy

To było niecodzienne wydarzenie: ZPiT AGH Krakus zatańczył na murawie stadionu klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Występ oglądało ponad 15 tysięcy kibiców, wśród których oprócz sympatyków Białej Gwiazdy znaleźli się również obecni i byli piłkarze, władze klubu i oczywiście fani Krakusa.

To zaszczyt i ogromne wyróżnienie móc dać koncert w takim miejscu, dla takiej publiczności i z takiej okazji. Delegacja Zespołu wyruszyła z Reymonta 15 na mecz przy Reymonta 22 w ramach projektu „Wisła Kraków to nasza historia”. Akcja miała na celu zintegrowanie kibicowskiego środowiska oraz odbudowanie wiślackiej potęgi poprzez zebranie funduszy na cele klubu. Wisła Kraków jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskim w Polsce, który trzynaście razy zdobywał Mistrzostwo Polski. Projekt promowały krótkie spoty reklamowe, w których mogliśmy zobaczyć również naszych tancerzy.Wisła Kraków_10.10.2015 (7)

Głównym punktem akcji „Wisła to nasza historia” był mecz rozegrany w sobotę 10 października o 15:30 pomiędzy aktualną reprezentacją, a Gwiazdami klubu z dawnych lat. Członkowie Zespołu stojąc w szpalerze w strojach krakowskich witali wchodzących na murawę piłkarzy. Oprócz aktualnych zawodników można było zobaczyć z bliska słynnych piłkarzy Białej Gwiazdy: Marcelo, Clebera, Siergieja Pareiko, Macieja Żurawskiego, Tomasza Frankowskiego, Kamila Kosowskiego, Mirosława Szymkowiaka, Radosława Sobolewskiego i wielu innych. Gdy rozległ się pierwszy gwizdek Krakus gorąco dopingował obie drużyny. Po 45 minutach, kiedy reprezentacja Wisły Kraków prowadziła 3:0 z Gwiazdami, Zespół zaprezentował na środku boiska zgromadzonym kibicom fragment suity krakowskiej. Przed taką widownią jeszcze nie występowaliśmy, bo na stadionie przy R22 zgromadziło się ponad 15 tysięcy osób. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla drużyny Wisły Kraków, a „krakusowy” doping mógł konkurować nawet z „młynem”, czyli sektorem najbardziej zagorzałych kibiców.

Akcja croudfoundingowa „Wisła to nasza historia”, w którą zaangażował się Zespół, okazała się największą tego typu w Polsce. Dla klubu udało się zebrać 820 955 zł, a spot na Facebook’u miał ponad 39.000 odtworzeń. Hasło przewodnie akcji, które brzmi: „Wisła Kraków – historia, która nie pozwala na przeciętność” bardzo dobrze oddaje również charakter ZPiT AGH Krakus.

Galeria foto: Krakus dla Białej Gwiazdy

Video: 10.10.2015 WSZYSCY NA R22