Zespół to przede wszystkim jego członkowie. Nad poszczególnymi sekcjami opiekę sprawują ich kierownicy. Krakus nie istniałby również bez instruktorów, akompaniatorów, konserwatorów kostiumów, etc.

Maciej Jędrzejek_69x88Maciej Jędrzejek
Kierownik Zespołu
Z Zespołem związany od 1972 roku jako członek kapeli, gdzie do dzisiaj gra na klarnecie. Od 1974 roku kierownik kapeli. Od listopada 1999 roku pełni funkcję kierownika Zespołu

 

Jerzy KwaśniewskiJerzy Kwaśniewski
Choreograf, instruktor tańca
Karierę w „Krakusie” rozpoczął jako student w 1971 roku. Na przełomie 1979r. i 1980r. roku wciąż jako członek baletu stawiał pierwsze kroki instruktorskie. Od 1985r. choreograf Zespołu.

 

jacek-mentel_690x830Jacek Mentel
Dyrygent, instruktor śpiewu
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, od 1988r. zatrudniony na stanowisku adiunkta; 1987 – 2009 kierownik Chóru Filharmonii Krakowskiej; od 2016r. kierownik Chóru Opery Krakowskiej. Z Krakusem związany od marca 2015r.

 

Wojciech Knapczyk
Kapelmistrz
Do Zespołu wstąpił w 1976 roku. Członek kapeli, od początku swej kariery gra na trąbce. W listopadzie 1999 r. przejął obowiązki kierownika kapeli.

 

Katarzyna Piwowar_2018Katarzyna Piwowar
Tancerz, choreograf, instruktor tańca
Z „Krakusem” związana nieprzerwanie od 1987 roku. Tańczyła kolejno w sekcjach dziecięcej, młodzieżowej i studenckiej. Pracuje z dziećmi od 2000r. Od 2010r. choreograf grup dziecięcych i młodzieżowej „Krakusa”.

 

Katarzyna Bełczewska
Choreograf, instruktor tańca
Pierwsze kroki taneczne stawiała w rodzinnej Stalowej Woli, gdzie jako trzylatka wstąpiła w szeregi Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”. Do „Krakusa” dołączyła jako studentka AGH i przez 12 lat należała do sekcji baletowej oraz prowadziła zajęcia ruchowe z grupą chórową. W lutym 2016r. objęła opieką artystyczną najmłodsze grupy „Małego Krakusa”.

Wojciech Kolasa
Kierownik Baletu
Do Krakusa wstąpił w 2010 roku. Swoją przygodę z tańcem ludowym zaczął jako sześciolatek w Zespole Pieśni i Tańca „Lasowiacy” w Stalowej Woli. W Listopadzie 2016r. przejął kierownictwo nad baletem od Michała Brody.

 

 

Szymon Tomaszewski
Kierownik Chóru
Z „Krakusem” związany od 2010 roku. Naukę śpiewu kształcił w Chórze Mieszanym Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach. Kierownictwo nad chórem przejął w grudniu 2014r. od Tomasza Widomskiego.

 

 

Maciej Maksoń
Kierownik Kapeli
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mielcu w klasie akordeonu. Przygodę z folklorem rozpoczął w Zespole Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” w Mielcu. Z „Krakusem” związany od 2012r. W październiku 2018r. przejął kierownictwo nad kapelą od Wojciecha Knapczyka.

 

Akompaniatorzy

 • Maciej Tabor
 • Jakub Tokarczyk
 • Krzysztof Tofil

Konserwator kostiumów

 • Anna Jachimczak

Instruktorzy Zespołu

 • Jacek Mentel – śpiew
 • Jerzy Kwaśniewski – taniec
 • Katarzyna Piwowar – taniec sekcja dziecięca i młodzieżowa
 • Katarzyna Bełczewska – taniec sekcja dziecięcia

Kierownik techniczny, akustyk

 • Marek Piotrowski

Opiekun grup dziecięcych

 • Anna Marek

Obsługa administracyjna

 • Agnieszka Faruzel